Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Grafika ilustrująca uczestników apelu
fot.własna

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Z tej okazji 3 kwietnia w naszej szkole przygotowano tablicę informacyjną z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Tego dnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Przeprowadzono również pogadankę nt. „Poznaj autyzm”. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Koordynatorami działań była Pani Julita Jonaszek oraz  nauczyciele wspomagający: Manuela Drączkowska i Ilona Nosko.