Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Światowy Dzień Wody z PAH -22.03.2021r.

Plakat, mapa świata, tekst: Światowy Dzień Wody z PAH, kiepski klimat dla wody

Światowy Dzień Wody z PAH -22.03.2021r.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym roku nasza Szkoła włączyła się do akcji Światowy Dzień Wody z PAH. Odbywa się ona pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”

Chcemy w ten sposób podkreślić, że: dostęp do czystej wody to prawo człowieka, na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej, jesteśmy za to współodpowiedzialni/e, oszczędzanie wody to za mało.

Oszczędzanie wody to za mało - animacja edukacyjna | PAH

Zwiększone zapotrzebowanie na wodę wynikające ze zmiany naszego stylu życia, rozwoju przemysłu oraz rolnictwa, a także zmian klimatycznych sprawiają, że kwestia dostępu do wody staje się naglącym problemem. Zbliżamy się do poważnego kryzysu, który z roku na rok będzie dotykał coraz większą liczbę osób.

W ramach akcji 22.03.2021 r. o godz. 19:00 odbędzie się webinarium: „Wyzwanie wodne w pomocy humanitarnej”

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jaką rolę pełni woda w wywoływaniu kryzysów humanitarnych, a także jak wygląda pomoc humanitarna w zapewnianiu ludziom dostępu do wody, sanitariatów oraz edukacji higienicznej. Ponadto usłyszą o realnych wyzwaniach wodnych w Sudanie Południowym oraz o doświadczeniach Polskiej Akcji Humanitarnej.

Nie może Cię zabraknąć. Zapisz się na webinar Dzień Wody Rejestracja

Zapraszamy do lektury krótkich publikacji:

pdfWoda_jako_globalne_wyzwanie.pdf2.04 MB

pdfWoda_w_kryzysie_klimatycznym.pdf878.67 KB