Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Święto Drzewa i Akcja #sadziMY

Grafika ilustrująca uczniów, którzy sadzą drzewa
fot.własna

Święto Drzewa i Akcja #sadziMY

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Drzewa.

Tego dnia uczniowie dowiedzieli się, że każdy  może posadzić, pielęgnować i chronić drzewo. W ramach tej akcji pod kierunkiem pani Julity Jonaszek, pani Magdaleny Chomickiej-Caboń oraz pani Marleny Chomiak oraz pani Manueli Drączkowskiej przeprowadzono szereg działań. Uczniowie klas 1-3 oraz członkowie zarządu SU posadzili drzewa na terenie szkoły. Były to  trzy dęby, które  otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Strzelce przystępując do akcji #sadziMY zainicjowanej przez przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jednemu z dębów nadaliśmy imię Bolesław Chrobry, z okazji zbiżającej się uroczystości nadania imienia naszej szkole. Ogłosiliśmy również konkurs na imię dla dwóch pozostałych drzew. Ponadto  włączyliśmy się w akcję "Książka za drzewo" organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Na zakończenie  uczniowie rysowali, malowali, wyklejali  drzewa –symbol życia, wiecznej odnowy i nieśmiertelności.

Nauczycielki opowiadają o akcjach podejmowanych przez szkołę
20231010_114420