Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3

Grafika ilustrująca nauczycieli i laureatów konkursu

Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3

13 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III „W świecie poezji dziecięcej”.

Wzięło w nim udział 9 uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, a także zachęcenie uczniów do czytania oraz pisania wierszy Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Amelia Maślanka kl.1 oraz Oktawia Walczuk kl.2
II miejsce – Maciej Bednarczuk kl.1
III miejsce – Patryk Oleszko kl.2
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Julita Jonaszek.