Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Udział szkoły w akcji Lasów Państwowych #sadziMY

Grafika ilustrująca środowisko, drzewo
fot.pixabay.com

Udział szkoły w akcji Lasów Państwowych #sadziMY

Dnia 12.04.2024r.  uczniowie klas 1-8 wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi sadzili drzewa w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych #sadziMY.

Każda z klas zasadziła swoje drzewko, o które będzie się troszczyć. Taka forma nauki sprawiła uczniom wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Akcję #sadziMY jednoczy nas wszystkich wokół przyrody , bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Już małe dzieci w naszej szkole wiedzą, że:

•  drzewa zapewniają nam tlen i oczyszczają powietrze,
  •  wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie,
  • są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt,
  • lasy dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas, dlatego też z wielkim entuzjazmem sadziły młode rośliny.

Sadzonki drzewek (świerków i sosny) oraz materiały edukacyjne uzyskaliśmy od Nadleśnictwa Strzelce. Serdecznie dziękujemy! Akcję przygotowała i koordynowała pani Marlena Chomiak i pani Julita Jonaszek.

Uczniowie trzymają sadzonki drzewek
20240412_095919