Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Grafika ilustrująca pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia.

W dniu 23 listopada pani Urszula Porębska -pielęgniarka szkolna przeprowadziła dla uczniów warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie zajęć mieli szansę poznać zasady postępowania po wypadku (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacja czynności życiowych) oraz używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy.

Pani pielęgniarka przeprowadza pogadankę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej
20231123_080835
Pani pielęgniarka prezentuje na fantomie masaż serca
20231123_081241