Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie

Grafika ilustrująca dawną maszynę do pisania
fot.pixabay.com

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie

Dzięki uprzejmości pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie nasi uczniowie z klas 4-8 w dniu 10.05.2022r. mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach pt. Stare ale jare.

Uczniowie podzieleni na grupy poznali tajniki pisania przy użyciu dawnych technik  jak maszyna do pisania, kalka czy gęsie pióro. Warsztaty były okazją do wspólnego świętowania stulecia hrubieszowskiej Biblioteki Publicznej, szczególnie w Tygodniu Bibliotek.

Panie z biblioteki witają uczniów na warsztatach, uczniowie siedzą przy stolikach ustawionych na placu przed HDK.
1
Pani bibliotekarka rozdaje uczniom gęsie pióra oraz podaje tusz i kartki. Uczniowie siedzą przy stoliku i przepisują tekst gęsim piórem.
2
Uczniowie siedzą przy stoliku i przepisują tekst na maszynie do pisania.
3
Uczniowie siedzą przy stoliku i przepisują tekst na maszynie do pisania.
Uczniowie przepisują tekst używając do tego kalki
4
Uczniowie przepisują tekst używając do tego kalki
Dziewczynki i chłopcy robią sobie wspólne zdjęcie używając ramki z logo biblioteki.
5