Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wycieczka do kina Plon, Muzeum im. St. Staszica oraz Cerkwi w Hrubieszowie

Grafika ilustrująca uczniów w Cerkwi

Wycieczka do kina Plon, Muzeum im. St. Staszica oraz Cerkwi w Hrubieszowie

W dniu 23 listopada 2021r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wraz z opiekunami p. M. Kurzępa, p. M.Sienicką, p. M.Drączkowską oraz p. M.Chomiak udali się na wycieczkę do Hrubieszowa.

Pierwszym punktem była wizyta w kinie Plon i obejrzenie filmu "Fatima". Następnie uczniowie z opiekunami udali się na warsztaty andrzejkowe do Muzeum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Pani Beatka w ciekawy sposób opowiadała uczniom o tym, jak dawniej obchodzono Andrzejki. Główną atrakcją programu była wspólna zabawa we wróżby takie jak: zaglądanie pod kubeczki, losowanie przyszłego męża i inne. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Cerkwi prawosławnej p.w. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Hrubieszowie.

Uczniom bardzo podobała się ta wycieczka , pełni uśmiechów i pozytywnych wrażeń wrócili do swoich domów.

Dziewczynki siedzą na kanapie w kinie
1
Dziewczynki siedzą na kanapie w kinie
Grupa uczniów z opiekunem stoją przed kinem Plon