Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wycieczka do Zamościa ,Bondyrza i Guciowa

Grafika ilustrująca szkołę, wycieczkę
fot. pixabay.com

Wycieczka do Zamościa ,Bondyrza i Guciowa

W dniu 01 października 2021 uczniowie klasy 4 i 7 pod opieką nauczycieli  p. Marty Sienickiej, p. Marleny Chomiak oraz p. Manueli Drączkowskiej wybrali się na wycieczkę do Zamościa , Bondyrza i Guciowa.

Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w kinie Stylowy w Zamościu, gdzie obejrzeliśmy film pt: "Jak rozmawiać z psem?". Następnie po posiłku udaliśmy się do Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu. Po wizycie w muzeum zwiedziliśmy stary drewniany młyn wodny w Bondyrzu i wyruszyliśmy do Zagrody "Guciów". W skansenie tym obejrzeliśmy dawną zabudowę oraz pochodzące z tamtych czasów narzędzia codziennego użytku.  Przewodnik ciekawie opowiadał nam  o dziejach okolicznych ziem, pokazywał różnego rodzaju surowce mineralne, nawet meteoryty. Barwnie opowiadał  też o codziennym życiu w dawnych czasach. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda , co najważniejsze  wszystkim dopisywał humor. Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń.

Uczniowie z nauczycielami w kinie Stylowy w Zamościu
1
Uczniowie z nauczycielami w kinie Stylowy w Zamościu
Uczniowie czekają na seans w sali kinowej
2
Uczniowie czekają na seans w sali kinowej
Uczniowie w Bondyrzu przy Pomniku Pracowników Fabryki Mebli, którzy polegli w latach 1939-1944
3
Uczniowie przed budynkiem Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu
4
Uczniowie z nauczycielami przy starym drewnianym młynie wodnym w Bondyrzu
5
Uczniowie z nauczycielami przy starym drewnianym młynie wodnym w Bondyrzu
Uczniowie w środku drewnianego młynu wodnego w Bondyrzu
6
Uczniowie w środku drewnianego młynu wodnego w Bondyrzu
Wizyta  w chacie w Guciowie, uczniowie oglądają skamieniałości i minerały.
7
Wizyta w chacie w Guciowie, uczniowie oglądają skamieniałości i minerały.
Przewodnik w jednej z izb opowiada uczniom o życiu w dawnych czasach
8