Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wyjazd uczniów do kina "Plon" w Hrubieszowie

Grafika ilustrująca kamerę
fot. pixabay.com

Wyjazd uczniów do kina "Plon" w Hrubieszowie

Dnia 20.10.2021r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami panią Marianną Kurzępa oraz panią Martą Sienicką pojechali do kina "Plon" w Hrubieszowie na projekcję filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie"

Cele i założenia programowe wycieczki to:

• kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,
  • kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu,
  • integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

"Wyszyński-zemsta czy przebaczenie" jest to spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.