Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - XXI Dzień Papieski-Nie lękajcie się

Grafika ilustrująca Jana Pawła II
fot. pixabay.com

XXI Dzień Papieski-Nie lękajcie się

We wtorek 12.10.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem-Nie lękajcie się.

Słowa te wypowiedział Jan Paweł II podczas Mszy Świętej inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 r. Nie lękajcie się! Papież skierował te słowa do świata, który był wówczas dramatycznie podzielony na dwa bloki polityczno-militarne. To przesłanie przeznaczone było również dla Kościoła, a także dla każdego z nas. Od inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II minęły już czterdzieści trzy lata. Zmieniły się źródła lęków i obaw przeżywanych przez ludzi. Jednak niezmienną odpowiedzią na nie jest Dobra Nowina o Chrystusie, który nadaje sens ludzkiemu życiu i przynosi pokój serca. Aby zapoznać się i przybliżyć uczniom sylwetkę sławnego Polaka Papieża uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem Pani Marianny Kurzępa przygotowali akademię. Nie zabrakło pięknych wspomnień i pieśni, które towarzyszyły Papieżowi Polakowi.

Uczniowie czytają ważne sentencje jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II
1
Uczniowie czytają ważne sentencje jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II
Prezentacja multimedialna- slajd przedstawiający pielgrzymkę Jana Pawła II