Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Czy wirusy i bakterie są groźne

Czy wirusy i bakterie są groźne

Czy wirusy i bakterie są groźne? Na to pytanie uczniowie naszej szkoły dostali odpowiedź 19 września, podczas wizyty

p. Joanny Szymańskiej, pracownika hrubieszowskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Pani Joanna spotkała się z dziećmi z klas I-IV, aby opowiedzieć im o tym, jak uchronić się przed chorobami oraz w jaki sposób zabezpieczyć się podczas spaceru w lesie, aby nie spotkać nieproszonych gości w postaci kleszczy. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące tematu prelekcji, a nasz gość chętnie zaspokajał ciekawość naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje i uda nam się uniknąć niebezpiecznych wirusów i bakterii, z którymi spotykamy się każdego dnia.