Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Narodowe czytanie w naszej szkole

Narodowe czytanie w naszej szkole

W dniu 5 września 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do 11 edycji Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaproponowała czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Uczniowie klasy VI (Oliwia Biber, Magdalena Matelska, Julia Śliwa, Małgorzata Turko, Mikołaj Fuks i Igor Troć) wprowadzili społeczność szkolną oraz zaproszonych gości w świat romantycznej poezji lekturą utworu „Romantyczność”, następnie uczniowie klasy II (Mikołaj Kaźmierczuk i Jakub Sarzyński) oraz klasy III (Estera Saczewska i Maja Szymańska) przedstawili balladę „Powrót taty”, a na zakończenie został odczytany fragment „Świtezianki” – również przez uczniów klasy VI. Uroczystość przygotowały p. Daria Germańska-Bednarczuk oraz p. Monika Skóra, a scenografię p. Zofia Bagińska i p. Monika Stefańska.