Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Nasi uczniowie na wycieczce w Krakowie

Nasi uczniowie na wycieczce w Krakowie

29-30 maja 2023 roku uczniowie kl. IV-VIII naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Elżbietą Krygiel i p. Darią Germańską-Bednarczuk udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa.

Wcześnie rano, bo o 4.50 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż. Po dotarciu do Krakowa zakwaterowaliśmy się w hostelu, a następnie razem z przewodnikiem wyruszyliśmy zwiedzać miasto. W pierwszej kolejności zaczęliśmy od wizyty na Wawelu, gdzie wstąpiliśmy do Katedry, w której obejrzeliśmy Dzwon Zygmunta oraz Groby Królewskie. Następnie udaliśmy się w kierunku Runku Starego Miasta, aby zobaczyć Sukiennice, wnętrze Bazyliki Mariackiej, uważnie wysłuchać hejnału mariackiego oraz pospacerować urokliwymi uliczkami Krakowa. Po tym pełnym wrażeń dniu, obfitym w długie spacery, zjedliśmy bardzo dobrą obiadokolację i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hostelu, w którym miło spędziliśmy w czas. Drugiego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu się, wyjechaliśmy w podroż do Wieliczki. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas trasą turystyczną po Kopalni Soli „Wieliczka”, opowiadając nam historię tego niezwykłego miejsca. Podczas spaceru po wnętrzach kopalni mogliśmy podziwiać imponujące korytarze oraz wykute w soli, zabytkowe posągi, ale największe wrażenie zrobiła na nas Kaplica św. Kingi. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wyjazd do Niepołomic, gdzie w jednej z restauracji czekał już na nas pyszny obiad. Posileni wyruszyliśmy pieszo do Zamku Królewskiego w Niepołomicach, nazywanego „drugim Wawelem”, gdzie po zwiedzeniu obiektu, mieliśmy zaplanowaną lekcję edukacyjną „Historia Heraldyki”. Po opuszczeniu Zamku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Stefankowic. Minęła nam ona szybko. Zatrzymaliśmy się jeszcze na krótki postój na jedzenie, po czym ruszyliśmy prosto do naszej szkoły, dokąd dotarliśmy około godziny 21.00. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i doświadczyliśmy wielu niezapomnianych wrażeń. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy te wspaniałe miejsca.