Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - "Poznaj Polskę"-wycieczka do Warszawy

Uczniowie podczas spaceru po Starym Mieście
Uczniowie przy Pomniku Syrenki Warszawskiej
Uczniowie przy Pomniku Syrenki Warszawskiej

Dnia 20 maja 2022 r. uczniowie klas IV-VIII SP im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd był dofinansowany z programu MEiN „Poznaj Polskę”.

O godz. 3.30 zebraliśmy się na parkingu przyszkolnym. Mimo tak wczesnej pory, humory mieliśmy znakomite. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik. Tam mogliśmy nie tylko oglądać, ale równieżprzeprowadzać eksperymenty, odkrywać zjawiska i prawa rządzące światem oraz jego budową. Dzięki temu trudne do zrozumienia dla nas prawa przyrody stały się jasne. Czas w tym wyjątkowym miejscu upłynął nam bardzo szybko. Po krótkim odpoczynku i obiedzie udaliśmy się następnie na spacer po Starym Mieście, zwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, zobaczyliśmy Zamek Królewski, Pałac Prezydencki i Pomnik Małego Powstańca. Uczestniczyliśmy również w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Wilanów. Tam podziwialiśmy przepiękne ogrody oraz rezydencję wilanowską. Do Stefankowic wróciliśmy ok. godz. 23. To był bardzo wyczerpujący dla nas dzień, ale pełen niesamowitych wrażeń i przeżyć. Ta wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.