Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - SUKCES NASZYCH UCZENNIC

SUKCES NASZYCH UCZENNIC

8 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Dziekanowie odbył się Gminny Turniej Czytelniczy pod hasłem „Czytelnicze podróże małe i duże” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dziekanowie oraz Bibliotekę Publiczną w Stefankowicach.

Turniej przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów. Przystąpiły do niego 4 drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe w Czerniczynie, Husynnem, Stefankowicach oraz w Ślipczu z/s w Kozodawach. 
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Karolina Berlicka, Dominika Brzozowska oraz Magdalena Matelska. Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością wskazanej przez organizatora literatury. W tym roku były to: „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza, „Balladyna” Juliusza Słowackiego oraz wybrane bajki Ignacego Krasickiego.
Po zaciętej rywalizacji komisja dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców. Drużyna z naszej szkoły wykazała się najlepszą wiedzą i uplasowała się na I miejscu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice do turnieju przygotowała p. Daria Germańska-Bednarczuk.

Konkurs czytelniczy 1
Konkurs czytelniczy 2
Konkurs czytelniczy 3
Konkurs czytelniczy 4

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.