SUKCES NASZYCH UCZENNIC

8 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Dziekanowie odbył się Gminny Turniej Czytelniczy pod hasłem „Czytelnicze podróże małe i duże” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dziekanowie oraz Bibliotekę Publiczną w Stefankowicach.

Turniej przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów. Przystąpiły do niego 4 drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe w Czerniczynie, Husynnem, Stefankowicach oraz w Ślipczu z/s w Kozodawach. 
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Karolina Berlicka, Dominika Brzozowska oraz Magdalena Matelska. Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością wskazanej przez organizatora literatury. W tym roku były to: „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza, „Balladyna” Juliusza Słowackiego oraz wybrane bajki Ignacego Krasickiego.
Po zaciętej rywalizacji komisja dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców. Drużyna z naszej szkoły wykazała się najlepszą wiedzą i uplasowała się na I miejscu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice do turnieju przygotowała p. Daria Germańska-Bednarczuk.

Konkurs czytelniczy 1
Konkurs czytelniczy 2
Konkurs czytelniczy 3
Konkurs czytelniczy 4