Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W VII GMINNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM „ZNAM PRZYRODĘ I CHRONIĘ JĄ”

25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków”w Stefankowicach odbył się VII Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Znam przyrodę i chronię ją”skierowany do klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Hrubieszów.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Hrubieszów Pan Tomasz Zając. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą. Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół podstawowych: Szkołę Podstawową im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach reprezentowały: Lena Kowalska i Dagmara Tucka pod opieką p. Darii Germańskiej-Bednarczuk. Przedstawicielkami Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach były: Julia Oleszczuk i Aleksandra Perkman pod opieką p. Danuty Smalej; Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie: Małgorzata Surma i Milena Szczerbik pod opieką p. Anny Karcz, a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mienianach: Amelia Iracka i Daria Żak pod opieką p. Agnieszki Kaczyńskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test składający się z 14 pytań, a następnie układali puzzle na czas. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja.
Po ciężkich zmaganiach i dogrywce wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
I miejsce – Dagmara Tucka (Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków”
w Stefankowicach)
II miejsce – Lena Kowalska (Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków”
w Stefankowicach)
III miejsce – Julia Oleszczuk (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II
w Moniatyczach)
Zwycięzcom gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Hrubieszów. Ich wręczenia dokonał inspektor ds. oświaty Pan Radosław Szkudziński. Serdecznie dziękujemy. W trakcie trwania obrad komisji goście, nauczyciele oraz uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji wygłoszonej przez przedstawiciela Nadleśnictwa Strzelce – Pana Roberta Dudę. Pan leśnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział o codziennej pracy leśniczych, a na koniec wręczył wszystkim drobne upominki. Uroczystość uświetnił również występ naszych uczniów z klas I-III, którzy pod kierunkiem p. Zofii Bagińskiej, p. Moniki Skóry i p. D. Germańskiej-Bednarczuk przygotowali happening ekologiczny, w którym zachęcali zgromadzonych do postawy proekologicznej i motywowali do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Nie mogło zabraknąć również słodkiego poczęstunku. Nad organizacją wydarzenia czuwały panie: D. Germańska-Bednarczuk i C. Malec. Dziękujemy i zapraszamy za rok!