Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Uroczyste obchody dnia patrona szkoły

Uroczyste obchody dnia patrona szkoły

Uroczyste obchody dnia patrona szkoły

Dnia 21 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach uroczyście obchodzono Dzień Patrona.

W tym dniu odbyła się piękna akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta”. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnej społeczności oraz Rady Rodziców. Szkolny Dzień Patrona był kontynuacją obchodów 102. rocznicy bitwy pod Stefankowicami, które miały miejsce 11 września 2022. Z powodu niesprzyjającej, deszczowej pogody odwołano część zaplanowanych na ten dzień uroczystości. O godz. 11.00 przy tablicy pamiątkowej w Stefankowicach odbył się jedynie krótki Apel Pamięci z udziałem wojskowej asysty honorowej 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie oraz złożone zostały kwiaty. Następnie społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do budynku szkoły na otwarcie wystawy „Nasi niegdysiejsi sąsiedzi”. Obchody 102. rocznicy bitwy pod Stefankowicami zakończyły się mszą świętą w intencji poległych.

Dzień Patrona jest dla nas - uczniów Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach najważniejszym świętem, a pamięć o naszych bohaterach naszym świętym obowiązkiem.

patron22.jpg
Część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. III-VI