Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań: D. Germańskiej-Bednarczuk, M. Marel-Knap oraz M. Stefańskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Poprzez wiersze i piosenki wykonane przez uczniów, zaprezentowane zostały ważne fakty w dziejach Polski. To właśnie 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwany też Czteroletnim uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą. Akademia przygotowana przez naszych uczniów była wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.