Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wizyta w Pedagogicznej Bibliotece w Hrubieszowie

Wizyta w Pedagogicznej Bibliotece w Hrubieszowie

Wizyta w Pedagogicznej Bibliotece w Hrubieszowie

14 grudnia 2022 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w warsztatach Kamishibai.

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania, wykorzystująca plansze z obrazkamii tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. W czasie zajęć dzieci uczestniczyły w pokazie głośnego czytania Kamishibai bajki „Mój przyjaciel Kemushi”. Uczniowie wspólnie z prowadzącym analizowali przeczytaną historię, zastanawiając się nad jej sensem i nad możliwymi jej zakończenia. Kolejnym etapem warsztatów była praca plastyczna. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach oraz z radością przedstawiały swoje pokolorowane obrazki w aplikacji Quiver-3D Coloring App. Organizatorem wycieczki była Pani Monika Skóra.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.