Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wycieczka do Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

Wycieczka do Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

Dnia 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami wybrali się do Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie na warsztaty andrzejkowe.

Głównym celem wyjazdu były wróżby andrzejkowe. Dzieci świetnie się bawiły podczas wykonywania wróżb przez Panią prowadzącą. Wykorzystywane były karteczki ze zwierzętami, które miały być alegorią ludzkich charakterów. Za pomocą kubeczków dzieci dowiedziały się, jaką będą miały przyszłość, a z koszyka losowały kartki z imionami swoich przyszłych sympatii. Zabawa dostarczyła wielu przeżyć oraz emocji, a przepowiednie traktowane były mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka, upamiętniając zwyczaj wróżb w wigilię Św. Andrzeja. Do szkoły uczniowie wrócili pełni zachwytu i zadowolenia. Organizatorem wycieczki była Pani Monika Skóra.