Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,,BOŻE NARODZENIE W POEZJI”

XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,,BOŻE NARODZENIE W POEZJI”

Okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy pochylamy się w zadumie nad tajemnicą narodzin Bożego Syna – Jezusa

. Jest to także dobry czas na wyrażenie swoich uczuć, które mamy w sercu. A jednym ze sposobów ich wyrażania jest poezja. W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, kontynuujemy konkurs recytatorski. XVIII Międzyszkolny Konkurs ,,Boże Narodzenie w poezji” odbył się w naszej szkole 9 stycznia 2023 r. Celem konkursu było m. in. zainteresowanie poezją religijną i promowanie twórczości własnej. Patronat nad konkursem objął Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Moniatyczach ks. Jan Semeniuk. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: kl.I-III, kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Na zaproszenie do udziału w w/w konkursie odpowiedzieli uczniowie z następujących szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mienianach, Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach i Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach. Skład jury konkursu tworzyli: Proboszcz Parafii w Moniatyczach ks. Jan Semeniuk, Pani Anna Świętanowska-Grabska i Pani Grażyna Smaga. Po wysłuchaniu recytowanych wierszy jury ustaliło, że uczestnicy zdobyli następujące miejsca:
- w kategorii kl. I-III:
I miejsce Estera Saczewska
II miejsce Francesca Dziuba
III miejsce Aleksandra Strycharz
- w kategorii kl. IV-VI:
I miejsce Lena Stefańska
II miejsce Samanta Giergielewicz
III miejsce Magdalena Matelska
- w kategorii kl. VII-VIII:
I miejsce Maja Malinowska
II miejsce Dagmara Tucka
III miejsce Karolina Najczuk
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za trud związany z przygotowaniem uczniów do w/w konkursu. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody ufundował Proboszcz parafiiw Moniatyczach ks. Jan Semeniuk. Konkurs zorganizowała katechetka – Pani Celina Malec we współpracy z Panią Moniką Stefańską.