Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Einstein na Łące

Einstein na Łące

Tak nazywa się wioska tematyczna w Stefankowicach-Kolonii. Obsługa wioski pokaże niecodzienne zjawiska fizyczne i chemiczne. Zaprezentuje się stolarz i kowal w swoim już niecodziennym zawodzie. Do tych szczególnych miejsc dojechać można wozem drabiniastym (konnym wozem).Całość uzupełnia ogólnodostępny Fitness park. Wioska tematyczna działa nie tylko na terenie swojej wsi.

Część atrakcji ma w Stefankowicach. Tutaj można obejrzeć stare Stefankowice ukazane w ciekawy sposób. To makieta dawnej wsi, zbudowana na wolnym powietrzu. Organizatorzy oferują także zwiedzanie tutejszego parku podworskiego ze stanowiskiem sosny czarnej, buka purpurowego i magnolii japońskiej.

We wrześniu 1920 roku, pod Stefankowicami, doszło do zwycięskiej bitwy 15 Pułku Piechoty „Wilków” nad kawalerią Budionnego. Od 2010 roku, na przyparkowych polach, odbywają się rekonstrukcje tej bitwy - zawsze w I połowie września.

Program wioski uzupełniają zabawy i gry sprawnościowo-poligonowe.

Wszystkie oferty kierowane są w okresie wiosenno-letnim do szkół, zakładów pracy oraz turystów zorganizowanych w grupach od 20 do 50 osób.

Kontakt:

w poniedziałki i środy od godz.9:00 do 15:00,

wtorki, czwartki, piątki od godz. 12:00 do 18:00,

Janina Mróz - tel. 723 337 082
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EINSTEIN NA ŁĄCE
Stefankowice-Kolonia 17
22-500 Hrubieszów

Koń, wóz konny z ludźmi
Przejazd wozem konnym
Koń, wóz konny z ludźmi
Osoby ćwiczące na elementach siłowni zewnętrznej
Fitness park
Osoby ćwiczące na elementach siłowni zewnętrznej
Żołnierze na łące
Rekonstrukcja bitwy pod Stefankowicami
Żołnierze na łące
Żołnierz na koniu
Rekonstrukcja bitwy pod Stefankowicami
Żołnierz na koniu

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.