Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Informacja dotycząca działania aplikacji do sprawdzania tożsamości rachmistrza.

Postać krzycząca przez megafon
fot. bixabay.com

Informacja dotycząca działania aplikacji do sprawdzania tożsamości rachmistrza.

Respondent w trakcie wywiadu ma możliwość potwierdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl wprowadzając informacje, które uzyska od rachmistrza tj. jego imię, nazwisko oraz 3 wybrane cyfry identyfikatora z pozycji wylosowanych przez system.

Identyfikator ma 15 znaków łącznie z „/” – te znaki (na pozycjach 8 i 10) nie podlegają losowaniu. Jeżeli respondent prosi o podanie cyfr 1, 2, 6 – to należy wpisać pierwszą, drugą i szóstą cyfrę identyfikatora. Np. dla identyfikatora 3023062/3/00999 – będzie to 3, 0, 6. Jeżeli system wylosuje np. 5, 9, 13 – to w pola formularza należy wpisać 0, 3, 9 - 3023062/3/00999.