Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Informuję, że w dniach 25 – 31 października 2024 r.* na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

• Szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz rozkładana ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
  • Dawkę szczepionki stanowi blister z płynem, zatopiony w przynęcie o zielono-brązowym kolorze.
  • Nie wolno dotykać szczepionki.
  • Szczepionka nie jest przeznaczona do szczepienia zwierząt domowych, może spowodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego.
  • W razie przypadkowego kontaktu z zawartością blistra należy natychmiast umyć skórę wodą z mydłem.
  • Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

* Termin akcji może ulec zmianie, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie  Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl i na @LublinWeterynaria (Facebook).