Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Lokalna strategia rozwoju na lata 2023-2027 – spotkanie konsultacyjne

Logo LGD
grafika: www.lgdhrubieszow.pl

Lokalna strategia rozwoju na lata 2023-2027 – spotkanie konsultacyjne

Stowarzyszenie Hrubieszowskie „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania prowadzi prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju (LSR). Będzie ona dotyczyła obszaru siedmiu gmin: Dołhobyczów, Hrubieszów, Mircze, Uchanie, Trzeszczany, Werbkowice oraz miasto Hrubieszów, na którym były wdrażane dotychczasowe LSR w poprzednich okresach programowania.

Dokument ten będzie wytyczał kierunki działań Lokalnej Grupy Działania oraz możliwości wsparcia inicjatyw lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, jednostek sektora publicznego i mieszkańców gmin z obszaru naszego Stowarzyszenia.

W związku z prowadzonymi działaniami, których konsekwencją będzie przygotowanie nowej LSR, podjęliśmy starania włączenia lokalnej społeczności w ten proces. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych na terenie każdej z gmin planowanej do objęcia LSR, które są poświęcone w szczególności analizie potrzeb rozwojowych i potencjału danego obszaru, a także celów strategii.

W ramach prac przygotowawczych w sierpniu i wrześniu 2022 r. są zaplanowane spotkania z mieszkańcami w każdej z siedmiu gmin. Spotkania będą miały charakter warsztatu, w którym aktywnie będą uczestniczyć zainteresowani mieszkańcy. Opinie oraz propozycje działań formułowane przez uczestników spotkań będą dla naszego Stowarzyszenia pomocne w opracowaniu przedsięwzięć i konkretnych zadań do realizacji w nowej LSR.

Program każdego ze spotkań będzie taki sam, który przedstawia się następująco:
  1. Przedstawienie efektów wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju przez LGD "Lepsze Jutro" w latach 2009-2022.
  2. Przedstawienie celu spotkania - założeń partycypacyjnego budowania LSR.
  3. Przedstawienie wstępnych informacji dotyczących LEADER.
  4. Analiza obszaru i potrzeb rozwojowych oraz potencjału danego obszaru – zajęcia warsztatowe.
  5. Podsumowanie spotkania.

Terminy i lokalizacja zaplanowanych spotkań warsztatowych:
  1. 30.08.2022 r. godz.10.00-13.00 – Hrubieszów (miasto) miejsce spotkania: Urząd Miasta Hrubieszów, adres: ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego 1, 22-500 Hrubieszów.
  2. 08.09.2022 r. godz.10.00-13.00 – Dołhobyczów, miejsce spotkania: Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie, adres: ul. Parkowa 4, 22-540 Dołhobyczów.
  3. 02.09.2022 r. godz.10.00-13.00 – Hrubieszów, miejsce spotkania: Urząd Gminy Hrubieszów, adres: ul. B. Prusa 8, 22-500 Hrubieszów.
  4. 06.09.2022 r. godz. 10.00 - 13.00– Mircze, miejsce spotkania: Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, adres: ul. Kryłowska 18, 22-530 Mircze.
  5. 14.09.2022 r. godz.10.00-13.00 – Trzeszczany, miejsce spotkania: Urząd Gmin Trzeszczany, adres: Trzeszczany Pierwsze 194, 22-554 Trzeszczany.
  6. 12.09.2022 r. godz.10.00-13.00 – Uchanie, miejsce spotkania: Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach, adres: ul. Partyzantów 1, 22-510 Uchanie.
  7. 15.09.2022 r. godz.10.00-13.00 – Werbkowice, miejsce spotkania: Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, adres: ul. J. Piłsudskiego 2, 22-550 Werbkowice.
Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu dzwoniąc pod numer telefonu: 84 696 20 77, wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Biurze LGD najpóźniej na dzień przed planowanym terminem spotkania.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w wytyczaniu kierunków rozwoju obszaru działania Stowarzyszenia Hrubieszowskiego „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania w latach 2023-2027.

Spotkania na terenie każdej z gmin mają charakter otwarty.

logalgd