Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Nowe dowody osobiste z drugą cechą biometryczną od poniedziałku 08 listopada 2021 r.

Grafika z napisem: Nowy Dowód Osobisty
fot. gov.pl

Nowe dowody osobiste będą wydawane na 10 lat dla osób powyżej 12. roku życia (będą pobierane odciski palców oraz składany będzie własnoręczny podpis osoby, która ukończyła 12. rok życia, z wyjątkiem osoby, która nie może go złożyć) oraz na 5 lat dla osób do 12. roku życia.

Dowód osobisty wydany osobie, która ukończyła 12. rok życia, od której chwilowo fizycznie nie jest możliwe pobranie odcisków któregokolwiek z palców, będzie ważny przez okres 12 miesięcy od daty jego wydania.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego osobie do 12. roku życia można będzie złożyć na piśmie utrwalonym w postaci elektronicznej, opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Jeśli dotychczasowy dowód osobisty, jest nadal ważny - nie trzeba go wymieniać.

Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nowe-dowody-osobiste-od-7-listopada

Ponadto przypominamy, że w piątek 5 listopada br. od godz. 12.00, w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 12.00.

Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będziesz miała/miał możliwości załatwienia również pozostałych spraw dotyczących dowodu osobistego – nie odbierzesz gotowego, już spersonalizowanego dokumentu. Dlatego nie odkładaj tych spraw na ostatnią chwilę, załatw to już dziś. Przepraszamy za możliwe niedogodności.

Plakat z informacjami zawartymi w niniejszym artykule