Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zmiany w 500 PLUS od stycznia 2022 r.

Postać krzycząca przez megafon
fot. pixabay.com

Zmiany w 500 PLUS od stycznia 2022 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, od dnia 1 stycznia 2022 r. wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowo urodzone dzieci (na okres świadczeniowy, który trwa do 31 maja 2022 r.) należy składać elektronicznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 lutego 2022 r. ZUS będzie przyjmował, rozpatrywał oraz wypłacał wnioski o świadczenie wychowawcze na kolejny okres świadczeniowy – od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Wnioski o świadczenie wychowawcze można będzie złożyć tylko elektronicznie przez PUE-ZUS, bankowość elektroniczną, albo portal Emp@tia.

Tutejszy Ośrodek będzie kontynuował wypłaty przyznanych już świadczeń wychowawczych do końca okresu, na jaki zostały przyznane czyli do końca maja 2022 r.

Informacje szczegółowe ZUS - https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/swiadczenie-wychowawcze-500-od-2022-roku/3068230