Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - 41. Mały Konkurs Recytatorski

Grafika przedstawia zdjęcie grupowe ludzi wewnątrz budynku oraz napis 41. Mały Konkurs Recytatorski
Grafika GOK

41. Mały Konkurs Recytatorski

13 maja 2022r. w Świetlicy Wiejskiej w Moniatyczach odbyły się Eliminacje Gminne 41. Małego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkól podstawowych województwa lubelskiego i ma charakter wielostopniowych eliminacji. Organizator konkursu Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zachęca do sięgania po teksty nowe, rzadko prezentowane, mówiące o tym co naprawdę bliskie młodym recytatorom.
Do eliminacji gminnych przystąpiło 18 recytatorów z 3 szkół podstawowych Gminy Hrubieszów: SP w Czerniczynie, Moniatyczach oraz Stefankowicach.
Komisja konkursowa w składzie: Malwina Filańska-Marcych - animator kultury w GOK, Anna Pępko – bibliotekarz Biblioteka Publiczna w Dziekanowie i Iga Śnieg-Wójcicka – bibliotekarz Biblioteka Publiczna w Czerniczynie, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria 1- klasy I1-3
Tomasz Pytka
Bucoń Amelia
Sabina Średzińska
Wyróżnienie – Dominik Wilkos

Kategoria 2- klasy 4-6
Lena Stefańska
Karolina Berlicka
Wyróżnienie – Karol Zamościński

Kategoria 3- klasy 7-8
Maja Malinowska
Milena Biber

Do etapu powiatowego 41. Małego Konkursu Recytatorskiego Jury postanowiło zakwalifikować: Tomasz Pytka, Bucoń Amelia, Sabina Średzińska, Lena Stefańska, Karolina Berlicka, Maja Malinowska, Milena Biber.
Eliminacje powiatowe 41. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO odbędą się 18 maja b.r. w Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 10:00. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w konkursie oraz za miłą i sympatyczną atmosferę. Gratulujemy zwycięzcom i życzmy powodzenia w kolejnym etapie!

Osoby wewnątrz budynku
Publiczność podczas konkursu
Grupowe zdjęcie dzieci i Jury
Zwycięzcy konkursu, zdjęcie grupowe wewnątrz budynku