Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Akcja Lato - lipiec

Grafika przedstawia napis Akcja lato, lipiec. Na tle nieba widnieja drzewa przy których stoją dzieci z chorągiewkami.
Grafika GOK

Akcja Lato - lipiec

Wakacyjna oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach była bardzo urozmaicona.

W lipcu odbywały się animacje, zajęcia plastyczne, muzyczne, nie zabrakło również zajęć ruchowych na świeżym powietrzu oraz w lesie.

ZAJĘCIA Z SURVIVALU

to spotkania z Partyzantami Lubelszczyzny, które na stałe wpisały się już w nasz wakacyjny kalendarz. Zajęcia z survivalu odbywały się 3-4.07.2023 w „Lasku Czumowskim” oraz w Wolicy. Partyzanci Lubelszczyzny to grupa zajmująca się organizacją zajęć związanych ze sztuką przetrwania. W zajęciach wzięło udział 60 dzieci i młodzieży. Podczas survivalu uczestnicy zdobyli wiedzę teoretyczną oraz wiele praktycznych umiejętności. Poznali elementy topografii z wykorzystaniem map, nawigacji (kompas), naturalne elementy przyrody pomocne przy określaniu kierunków świata, nauczyli się rozpalania ognia z użyciem krzesiwa oraz wiązania i wykorzystywania węzłów. Uczestnicy poznali również sposoby pozyskiwania wody oraz jej uzdatnianie do spożycia. Zdobyli wiedzę z budowania szałasu w lesie, poznali właściwości roślin jadalnych rosnących w lasach i na łąkach. Podczas tych dwóch wspólnie spędzonych dni, bez komputerów i telefonów komórkowych, zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Był to fantastycznie spędzony czas, na obcowaniu z piękną przyrodą gminy Hrubieszów.

KONCERT MIS TYBETAŃSKICH

9 lipca w Moniatyczach przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach oraz Renaty Mirowskiej Cibis, odbył się koncert mis tybetańskich. Podczas koncertu zagrała terapeutka dźwięku – Pani Beata. Terapia dźwiękiem poszerza grono wielbicieli. Misy i gongi emitują wibracje, które wędrują przez całe ciało, docierając do układu nerwowego, odstresowują i działają jak lekarstwo na dzisiejsze czasy. Terapię muzyką płynącą z mis i gongów można nazwać kąpielą w dźwiękach, ponieważ ich moc pozwala wczuć się w swój organizm, od czubka głowy po końcówki palców u stóp. Koncert odbył się w lawendowej stodole i wprowadził uczestników w głęboki relaks, każdy przez chwilę mógł zanurzyć się w wibracje płynące z otoczenia. To było niezapomniane i wyjątkowe przeżycie.

KONCERT ZESPOŁU „ZAŁOGA KOSMOS”

„Załoga Kosmos” to zespół dziecięco-młodzieżowy, który od 2019 roku działa przy naszym Ośrodku. Instruktorem zespołu jest Pan Wiesław Jędruszczak. Załoga specjalizuje się w grze na bębnach. 22 lipca zespół wystąpił w Łotoszynach, a 30 lipca mogliśmy ich posłuchać podczas „Koncertu u Lawendowej w stodole…” w Moniatyczach. W czasie wakacji Załoga prowadziła również warsztaty z nauki gry na bębnach podczas pikników w Metelinie i Wolicy.

WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA

W lipcu prowadziliśmy warsztaty w Kułakowicach Pierwszych, podczas których odremontowana Świetlica Wiejska zyskała nowy, piękny wygląd. Panie z KGW wykonały oryginalne ozdoby, które długo będą stanowiły element dekoracyjny miejscowej świetlicy. Lipiec to miesiąc kiedy kwietnie lawenda. W Moniatyczach odbyły się warsztaty, które poprowadził nasz Animator oraz Pani Renata Mirowska-Cibis. Uczestniczyły w nich dzieci z Litwy, które przez tydzień przebywały w naszej gminie i zwiedzały okolice. Nasi młodzi goście uczestniczyli również w zajęciach z rękodzieła w naszym Ośrodku, podczas których ozdabiali przedmioty metodą decoupage.

ANIMACJE

Lipiec to również czas pikników w sołectwach gminy Hrubieszów. Animatorzy z naszego Ośrodka prowadzili gry, zabawy i animacje w: Dąbrowie, Jankach, Kosmowie, Moniatyczach, Nowosiółkach, Cichobórzu, Metelinie, Wolicy oraz Koble.

Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Grupa kobiet wewnatrz budynku wykonujaca rękodzieło.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Grupa kobiet wewnatrz budynku wykonujaca rękodzieło.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Koncert mis tybetańskich, kobieta wewnątrz budynku uderzająca w misy.
Grupa ludzi w wiejskiej stodole podczas koncertu mis tybetańskich.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu maluje obraz na foli.
Grupa dzieci wewnątrz budynku, prezentująca wykonana prace z rękodzieła.
Grupa osób w stodole podczas lawendowych warsztatów.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Nauka gry na bębnach, mężczyzna i dziecko.
Zespół Załoga Kosmos grający na bębnach.
Zespół Załoga Kosmos grający na bębnach.
Osoba maluje rękę dziecku.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.
Grupa dzieci na świeżym powietrzu.

 

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.