Na pomarańczowym tle zdjęcie białego psa otoczone sercem, pod zdjęciem napis "Zbiórka dla podopiecznych Adopcje Zamość" Akcja trwa od  trzeciego października do trzydziestego listopada.

CHARYTATYWNA ZBIÓRKA DLA PODOPIECZNYCH "ADOPCJE ZAMOŚĆ"

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach pracująca w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach organizuje zbiórkę karmy oraz darów dla podopiecznych „Adopcje - Zamość”.

Jest to organizacja, która od lat pomaga bezdomnym kotom i psom często ratując je z ulicy. Każdego roku pod ich opiekę trafia mnóstwo porzuconych, bezdomnych zwierząt. Część podopiecznych szybko znajduje nowy dom, lecz do wykarmienia wciąż pozostaje spora liczba zwierzaków. Każda rzecz przyniesiona przez darczyńców, nawet w niewielkiej ilości, będzie pomocą dla wolontariuszy przy opiece nad zwierzętami. Jest to druga zbiórka charytatywna dla podopiecznych „Adopcje - Zamość” organizowana przez bibliotekę. W tamtym roku wspólnie uzbieraliśmy prawie 340 kg karmy, co na jakiś czas pomogło zwierzakom przetrwać najgorszy okres jakim jest zima, więc i w tym roku pokażmy, że ludzi o dobrym sercu nie brakuje.

Zbieramy: karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, miski, smycze, obroże, podkłady higieniczne, żwirek, kuwety, legowiska, transportery, preparaty na odpchlenie, zabawki dla psów i kotów, drapaki, budki styropianowe dla kotów, koce, narzuty i ścierki.

Prosimy o dostarczenie darów do:

-Bibliotek Gminy Hrubieszów w (Czerniczynie, Dziekanowie, Kosmowie, Moniatyczach, Stefankowicach),

-Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach,

-Sklepów w (Dziekanowie, Koble, Wołajowicach).

Osoby mieszkające na terenie gminy Hrubieszów, które nie mają jak dostarczyć darów, a chcą pomóc proszone są o kontakt pod nr. tel. 84 691 80 19 w godzinach pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Moniatyczach lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akcja trwa od 3 października do 30 listopada 2022 roku.

Razem możemy więcej!

Iwona Tatarek

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach.