Co się dzieje w Bibliotekach Gminy Hrubieszów podczas pandemii?

Rok 2021 to czas kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami dzisiejsza rzeczywistość. Nasze panie bibliotekarki pracują i są dla swoich czytelników w pełnej gotowości. Cały czas przygotowują dla nich interesujące propozycje i działają w Internecie.

Przygotowały ciekawą ofertę dla swoich zarówno młodszych jak i  trochę starszych czytelników, w tym roku były to ferie online pod hasłem  „Baw się z nami”.

W pierwszym tygodniu odbył się konkurs plastyczny pod nazwą „Bohatera stwórz do plecaka włóż  i w świat rusz”. Polegał on na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej bohatera z bajki, którego można zabrać ze sobą na wymarzone ferie. Konkurs adresowany był do osób między 3 a 14 rokiem życia. Wpłynęło 19 prac, spośród których Komisja Konkursowa przyznała  następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda główna:

- Maja Dziewiczkiewicz z Przedszkola w Czerniczynie

- Paulina Marcych- SP nr 2 w Hrubieszowie

Wyróżnienia:

- Lena Kula- Przedszkole w Czerniczynie oraz Hanna Teterycz – Punkt Przedszkolny
w Stefankowicach

- Lena Stefańska – SP w Moniatyczach, Kornel Sarzyński- SP w Stefankowicach

Drugi tydzień ferii przebiegał pod nazwą „ZAGADKI DLA BYSTRZAKÓW”. Codziennie przez 5 dni o godzinie 13 00 na fanpage’u na Facebooku Bibliotek Gminy Hrubieszów ukazywała się zagadka.  Odpowiedzi należało zamieszczać w komentarzach do godz.1500. Codziennie losowano jednego zwycięzcę, ponadto na zakończenie zabawy nagrodzono najaktywniejszych uczestników. Przez cały tydzień z naszymi bibliotekami bawiło się łącznie 71 osób.

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH DNI

Dzień 1- Nikola Buczek

Dzień 2- Zosia Szewczuk

Dzień 3 – Zuzanna Kubica

Dzień 4- Karol Wieczorek

Dzień 5 – Michał Średziński

NAJAKTYWNIEJSI UCZESTNICY

1. Maciek Bitner
  2. Nikola Buczek
  3. Gabrysia Dworak
  4. Lena Kula
  5. Kornel Sarzyński
  6. Michał Średziński

Na terenie Gminy Hrubieszów działa pięć bibliotek: w Moniatyczach, Stefankowicach, Dziekanowie, Czerniczynie oraz Kosmowie. Biblioteki znajdują się
w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Chłopiec na tle regałów z książkami. W ręku trzyma dyplom i nagrodę.
Kornel Sarzyński odbiór nagrody
Chłopiec na tle regałów z książkami. W ręku trzyma dyplom i nagrodę.
Dziewczynka na tle regałów z książkami. W ręku trzyma dyplom i nagrodę.
Hanna Teterycz odbiór nagrody
Dziewczynka na tle regałów z książkami. W ręku trzyma dyplom i nagrodę.
Rysunek dziecka, dziewczyna na łące
Paulina Marcych