Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - FERIE W BILIOTEKACH GMINY HRUBIESZÓW

Na zdjęciu widoczne są kartki sczepione spinaczem, a na nich napis "Ferie zimowe w Bibliotekach Gminy Hrubieszów"
BP Czerniczyn

FERIE W BILIOTEKACH GMINY HRUBIESZÓW

Ferie z biblioteką w różnych miejscowościach obfitowało w pozytywne doświadczenia, śmiech i radość dzieci.

Dzięki zróżnicowanym zajęciom, od kreatywnych warsztatów plastycznych po aktywne gry i animacje, uczestnicy mieli okazję spędzić czas w interesujący i twórczy sposób. Biblioteki, pełne zaangażowania i kreatywności, udowodniły, że są miejscem nie tylko do czytania, ale także do wspólnej zabawy i nauki.

 W minionym czasie odbyły się wyjątkowe „Ferie z Biblioteką i Świetlicą” w Dziekanowie, trwające od 30 stycznia do 1 lutego. Program wydarzeń był niezwykle zróżnicowany, oferując bogactwo zajęć, które zadowoliły każdego uczestnika. Dzieci miały okazję zapoznać się z japońskim teatrem kamishibai i wysłuchać bajki pt. „Cztery pory roku”. Tworzyły zimowe krajobrazy na folii stretch, zdobiły kartki walentynkowe, malowały „szalone bałwanki”, uczestniczyły w grach i zabawach, takich jak poszukiwanie skarbu, papierowa wojna czy rzuty do celu. W trakcie tych dni nie zabrakło także konstruowania imponujących budowli z klocków XXL. Ferie upłynęły w radosnej atmosferze, pełnej aktywności. 9 lutego odbyły się Gry i zabawy podczas Ferii w Świetlicy w Teptiukowie, a 21 stycznia dzieci korzystały z animacji podczas zabawy choinkowej w Obrowcu.

 Biblioteka Publiczna w Stefankowicach rozpoczęła swoje działania na ferie już 28 stycznia, organizując animacje na choince w Kułakowicach Trzecich. Podczas ferii zimowych użytkownicy biblioteki mieli okazję skorzystać z różnorodnych zajęć, takich jak gry, zabawy w miejscowej świetlicy, warsztaty kulinarne, a także tworzenie kartek walentynkowych. Wyjazd do Parku Trampolin w Zamościu dostarczył aktywności i zabawy przez dwie godziny, a w trakcie regeneracji sił w Mac Donaldzie nie zabrakło smacznych poczęstunków. Trzeci dzień ferii z biblioteką to wizyta w kinie na filmie „Akademia Pana Kleksa” oraz ruch na basenie. Zakończenie ferii miało miejsce w tłusty czwartek w świetlicy wiejskiej w Kułakowicach Trzecich, gdzie odbyły się gry i zabawy dla lokalnych dzieci. Wypoczynek zimowy został sfinansowany dzięki wsparciu sołectwa Wsi i Kolonii Stefankowice oraz GOK-u Wołajowice.

 Biblioteka w Kosmowie także intensywnie spędziła ferie, prowadząc animacje na Choince Wiejskiej w Brodzicy oraz dwudniowe animacje w Masłomęczu. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach, warsztatach zdobienia ramek, a także delektować się poczęstunkiem. Ferie zakończyły się Bal Karnawałowy dla społeczności Kosmowa, gdzie biblioteka była współorganizatorem i prowadziła animacje.

 Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach, w dniach od 31 stycznia do 2 lutego, serdecznie zaprosiła dzieci na „Ferie z biblioteką”. To było nie tylko czas zabawy, ale także okazja do nawiązywania nowych przyjaźni, integracji oraz zdobywania nowych umiejętności. Codziennie odbywały się różnorodne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły wiszące ozdoby dekoracyjne, malowały obrazy na płótnie oraz projektowały biżuterię. Dodatkowo odbyły się zajęcia teatralne, a uczestnicy prezentowali swoje wymyślone bajki. Nie zabrakło również gier, zabaw i konkursów. W drugim tygodniu ferii, 9 lutego, odbyły się warsztaty walentynkowe, podczas których każdy uczestnik mógł stworzyć kartkę walentynkową, brelok, a na zakończenie otrzymał walentynkowy balon. Biblioteka brała także udział w animacjach na zabawie choinkowej w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach oraz w Świetlicy Wiejskiej w Kułakowicach III.

 Biblioteka Publiczna w Czerniczynie przeprowadziła ferie w dniach 1 i 2 lutego. Pierwszy dzień to rywalizacja w konkursach, takich jak rzut na punkty czy łowienie rybek, a także warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały pudełko w kształcie książki. Wykorzystano do tego farby, stemple i szablony do odbicia. Drugi dzień to gry planszowe oraz kolejne zajęcia plastyczne, podczas których powstały kartki walentynkowe. 4 lutego biblioteka uczestniczyła w animacjach na Choince w Świetlicy Wiejskiej w Brodzicy. W dniach 8 i 9 lutego odbyły się zabawy i warsztaty plastyczne w Świetlicy Wiejskiej w Masłomęczu. Dzieci tworzyły gliniane ozdoby, malowane farbami po wyschnięciu, oraz bransoletki i naszyjniki jako prezenty na Walentynki.

  Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i wsparli te wyjątkowe ferie. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci mogły cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, nabywać nowe umiejętności oraz tworzyć trwałe wspomnienia. Mamy nadzieję, że kolejne edycje ferii z biblioteką będą równie udane i inspirujące dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i liczymy na kolejne, pełne ciekawych przygód spotkania z literaturą i kulturą, organizowane przez lokalne biblioteki.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.