Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - GMINNY TURNIEJ CZYTELNICZY "LITERACKIE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

Na zdjęciu widoczna jest młodzież wraz z dorosłymi pozująca do zdjęcia, po konkursie czytelniczym.
Fot. GOK

GMINNY TURNIEJ CZYTELNICZY "LITERACKIE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

Za nami ostatnia w tym roku edycja Gminnego Turnieju Czytelniczego „Literackie podróże małe i duże”, która miała miejsce 8 listopada 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Dziekanowie.
Tym razem do rywalizacji zostali zaproszeni uczniowie kl. VI – VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Hrubieszów. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe w Czerniczynie, Husynnem, Stefankowicach oraz w Ślipczu z/s w Kozodawach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, krzyżówki, wykreślanki, uzupełnienie tabeli, a na zakończenie drużyny udzielały odpowiedzi na losowo wybrane pytania. Wszystkie zadania przygotowano na podstawie lektur: „Dziady cz.II” Adama Mickiewicza, „Balladyna” Juliusza Słowackiego oraz wybrane bajki Ignacego Krasickiego. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Husynnem, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Ślipczu z/s w Kozodawach, a po za podium znalazła się drużyna z Czerniczyna. Dla wszystkich uczestników turniej był okazją do rywalizacji oraz dobrej zabawy. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, przygotowanie i przystąpienie do konkursu.
Konkurs został przygotowany przez Biblioteki Publiczne w Dziekanowie i Stefankowicach, działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.
 
Anna Pępko, Grażyna Smaga
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.