Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Historia mojej miejscowości

Historia mojej miejscowości

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi w folderze opowieściami napisanymi przez mieszkańców Gminy Hrubieszów
w ramach ogłoszonego konkursu pn.: „Historia mojej miejscowości”, który zrealizowany został w ramach projektu pn.: „Akademia Senior 60 +” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.

Celem konkurs było poszerzenie wiedzy o dziejach regionu, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a która dotąd nie była publikowana.

Oceny wszystkich prac konkursowych dokonała powołana komisja, która przyznała:

• Trzy pierwsze miejsca i nagrody rzeczowe za prace: „Trzy krzyże”, „Legenda o Husynnem” oraz „Trzy krzyże w Białoskórach”.
  • Trzy wyróżnienia i nagrody rzeczowe za prace: ”Jak zmieniła się moja wieś Kobło”, „Jan Janowi kapliczkę sprawił – o kapliczce w Annopolu”, „Nasze Moniatycze”.
  • Trzy podziękowania za udział w konkursie za prace: „Z kart historii Kułakowic Trzecich”, „Jak zmieniła się wieś Ubrodowice na przestrzeni lat 1955-1985” i „Jak obraz Matki Bożej Częstochowskiej trafił z dworu w Moroczynie do kościoła w Szpikołosach”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom komisji za wkład pracy włożony w ocenę i rozstrzygnięcie konkurs oraz wszystkim autorom spisanych historii.

pdfFolder968.94 KB

asos logo