Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Grafika przedstawia na biało-czerwonym tle napis: Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz grafikę w postaci nut na pięciolinii
Grafika GOK

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

13 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach odbył się Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Było to widowisko słowno muzyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Swoje Chwalimy” we współpracy z naszym GOK-iem. Koncert rozpoczęto utworem „Gaude Mater Polonia – Raduj się Matko Polsko”. Pieśń ta towarzyszyła narodowym uroczystościom przy szczególnie doniosłych okazjach, zanim „Mazurek Dąbrowskiego” w 1927 roku został oficjalnym hymnem Polski. Zebrana publiczność mogła wysłuchać zarówno faktów historycznych, fragmentów prozy i poezji naszych wieszczów narodowych. Wspaniałe widowisko muzyczne przeniosło słuchaczy w czasy powstawania naszego państwa. Kalejdoskop utworów był tak dobrany, aby przeprowadzić słuchaczy przez historyczną ścieżkę Polski walczącej o wolność. Koncert uwieńczył utwór Jana Pietrzaka pt. „Jest takie miejsce”.
Była to wyjątkowa uroczystość, łącząca czasy i realia życia pod zaborami ze współczesnością. Głównymi wykonawcami byli członkowie Stowarzyszenia „Swoje Chwalimy”. Podczas koncertu wystąpiły również zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: „Polanie” z Wolicy oraz „Srebrne Świerki” z Kułakowic Trzecich.
Na zakończenie Pan Tomasz Zając Wójt Gminy Hrubieszów, Pani Aneta Dąbrowska Przewodnicząca Rady Gminy Hrubieszów podziękowali wszystkim wykonawcom oraz wręczyli nagrody dla Stowarzyszenia „Swoje Chwalimy”, a także zespołom „Polanie” i „Srebrne Świerki”. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco.

Dwie osoby stoją na scenie.
Osoba na scenie gra na gitarze, druga osoba siedzi z boku.
Osoba występuje na scenie. Osoby prowadzące koncert znajdują się z boku.
Zdjęcie przedstawia publiczność na sali widowiskowej.
Dwie osoby występują na scenie.
Zdjęcie przedstawia publiczność na sali widowiskowej oraz osoby na scenie.
Zespół śpiewa na scenie.
Zdjęcie przedstawia publiczność na sali widowiskowej.
Osoba na scenie gra na gitarze, druga osoba siedzi z boku.
Osoby stoją na scenie.
Zespół występuje na scenie.
Widok sceny.
Osoba występuje na scenie.
Dwie osoby występują na scenie.
Grupa osób na scenie.