Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Czerniczynie

Grafika przedstawia osobe oraz półki z ksiązkami, napis: lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Czerniczynie
Grafika GOK

Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Czerniczynie

13 października Bibliotekę Publiczną w Czerniczynie odwiedziły dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Czerniczynie im. Ks. St. Staszica wraz ze swoim wychowawcą Jerzym Pycem.

Tematem zajęć była książka od momentu napisania do wypożyczania. Dzieci poznały zawody związane z produkcją książki począwszy od autora, aż do chwili kiedy trafia ona do czytelnika. Mówiono o tym jak wygląda praca w bibliotece, wyjaśniono czym jest numer inwentarzowy oraz co to jest sygnatura. Uczestników zajęć poinstruowano również w jaki sposób szukać książek na półkach.
Pani bibliotekarka przygotowała dla uczniów wiele zadań, aby urozmaicić lekcję biblioteczną. Pierwszym zadaniem było przyporządkowanie czynności do wskazanego zawodu. Przy okazji tego działania dzieci dowiedziały się w jakiej kolejności powstaje książka i kto jest odpowiedzialny z poszczególne etapy jej produkcji. Mogły również same sprawdzić się w roli bibliotekarza, uzupełniając karty biblioteczne oraz odkładając książkę na półkę zgodnie z sygnaturą i porządkiem alfabetycznym. Za bezbłędnie wykonane zadania dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

Grupa dzieci w bibliotece, na tle półek z książkami.
Grupa dzieci w bibliotece. Dzieci siedzą na krzesłach.
Grupa dzieci wraz z panią bibliotekarką w bibliotece.
Grupa dzieci w bibliotece. Dzieci siedzą na krzesłach.
Grupa dzieci wraz z panią bibliotekarką w bibliotece.
Grupa dzieci w bibliotece, na tle półek z książkami.