Maszyna do przywoływania śniegu – internetowy konkurs

Na początku stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach zorganizował i przeprowadził konkurs internetowy dla młodych konstruktorów, polegający na stworzeniu maszyny do przywoływania śniegu. Maszynę należało zbudować z dowolnych materiałów.

W związku z odbywającymi się lekcjami zdalnymi i spędzaniu wielu godzin przy komputerze zachęcaliśmy uczestników naszej zabawy do stworzenia maszyny na swoim podwórku lub do poszukania potrzebnych materiałów na spacerze, mogły to być kijki, patyczki, kamyczki, tektura, stary sznurek itp. Konstruktorem mógł zostać każdy, bez względu na wiek. 

Zdjęcie maszyny oraz krótką instrukcję działania, należało  wstawić w komentarzu pod postem zamieszczonym na naszym Facebook. 

Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki, które przyznano:

  • Julii Bojarskiej, która wraz z dziadkiem Adamem Bojarskim stworzyła maszynę do wytwarzania śniegu „Terminator 90200”. Maszyna jest zasilana wodą i prądem zmiennym
    o nasileniu 230V. Jak opisuje Julia „Do jej zbudowania potrzebny był zmysł majsterkowicza i masę szczęścia”. Dziewczynka wykonała maszynę wyłącznie z rzeczy pozyskanych
    z recyklingu domowego.
  • Nikoli Boguckiej, która razem z mamą wykonała maszynę, którą nazywała „Śniegominator 3360”. Maszyna Nikoli zasilana jest paliwem rakietowym, a do wytworzenia śniegu potrzebny jest śmiech i szczęście dziecka, wtedy maszyna uruchamia się i wytwarza śnieg.
  • Zosi Szewczuk, która wykonała maszynę o nazwie "Armata Płatków" model: ZNS rok produkcji: 2021. Posiada siłę natężenia opadów, którą w każdej chwili można wyregulować dzięki umieszczonemu pokrętłu. Głównym paliwem napędowym jest siła pozytywnego myślenia i chęć zabawy na śniegu.
  • Dawida Prejs, który skonstruował maszynę „Predator śniegu”. Po nazbieraniu wody i przelaniu do grzałki gorąca woda jest ochłodzona przez 2 chłodziarki i następuje wyrzut śniegu. Model jedyny na świecie!

Potwierdzamy, że maszyny działają, co z resztą widać za oknem.

Konstrukcja z kartonowych pudeł, i plastikowych elementów, stoi na śniegu.
Śniegominator 3360
Konstrukcja z kartonowych pudeł, i plastikowych elementów, stoi na śniegu.
Konstrukcja z elementów z recyklingu.
Terminator90200.
Konstrukcja z elementów z recyklingu.
Konstrukcja z kartonu, gałęzi i folii aluminiowej
Armata Płatków
Konstrukcja z kartonu, gałęzi i folii aluminiowej
Konstrukcja z kartonu i folii aluminiowej.
Predator śniegu
Konstrukcja z kartonu i folii aluminiowej.