Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Nie całkiem cicha noc

Grafika przedstawia napis Nie całkiem cicha noc oraz gwiazdki, bombki i świerk
Grafika GOK

Nie całkiem cicha noc

„Nie całkiem cicha noc” to wydarzenie kulturalne, które odbyło się 4 grudnia 2022 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Kozodawach. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Swoje Chwalimy" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Podczas wydarzenia odbyła się premiera przedstawienia pt. „Baśń o dwunastu miesiącach”, przygotowanego przez Teatrzyk Kukiełkowy „JACY-TACY” działający przy GOK. Było to ogromne przedsięwzięcie wymagające stworzenia dekoracji, przygotowania wielu rekwizytów i kostiumów. Kukiełki animowane podczas przedstawienia zostały wykonane samodzielnie przez członków teatrzyku, własnoręcznie też uszyto stroje. Teatrzyk Kukiełkowy „JACY-TACY” jest wielopokoleniowy, tworzą go dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Widowisko teatralne pt. „Baśń o dwunastu miesiącach” odniosło ogromny sukces artystyczny i wywarło duże wrażenie na wszystkich widzach. Sceny przedstawiające Pory Roku były grane na żywo przez aktorów, a uczestnicy tworzący Teatrzyk Kukiełkowy „JACY-TACY” byli przebrani w stroje postaci z bajek. Uwieńczeniem przedstawienia było przybycie Królowej Zimy, z którą wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia. Po przedstawieniu przyszedł czas na odwiedziny niesamowitego gościa - Świętego Mikołaja, na którego w szczególności czekały dzieci. Mikołaj rozdał prezenty i chętnie uczestniczył w sesji fotograficznej z dziećmi i dorosłymi. Stowarzyszenie „Swoje Chwalimy” przygotowało również świąteczny kiermasz, na którym można było kupić m.in.: ozdoby świąteczne, serwetki, bombki, drewniane choinki i szopki, pierniczki. Teatr kukiełkowy dostarcza wielu artystycznych przeżyć. Dlatego też „JACY-TACY” planują odwiedzić ze swoim spektaklem szkoły, przedszkola, świetlice wiejskie, ośrodki kultury oraz wszystkich chętnych.
Jeśli chcesz umówić się na spektakl w Świetlicy Wiejskiej w Kozodawach lub zaprosić teatrzyk do siebie - zadzwoń - Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedziba w Wołajowicach, tel. 84 698 14 86. Przedstawienie będzie można oglądać do końca lutego 2023 roku.

Grupa osób stoi na scenie
Dwie osoby przed sceną
Scena z teatrzyku kukiełkowego, parawan, kukiełki, Pani Wiosna i Jagódka
Kiermasz świąteczny