Przepis na miość, tekst na grafice z ciastkami w kształcie serc.

Przepis na miłość

„2 kg miłości, 2 łyżki wierności, szklanka cierpliwości, pół szklanki czułości oraz szczypta zazdrości. Zwrócić uwagę na to, żeby składniki miały temperaturę pokojową. Wymieszać wszystko razem i odstawić na godzinę. Następnie spożywać codziennie. Odpowiednio pielęgnowane, zachowuje świeżość na długie lata.” – oto przepis na MIŁOŚĆ pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zakochanych GOK przeprowadził Konkurs Walentynkowy pod nazwą „Przepis na MIŁOŚĆ”. Konkurs odbył się w Internecie, na FB ośrodka. Wystarczyło skomentować post podając swój sprawdzony przepis na miłość. 

Najciekawsze pomysły zostały oczywiście nagrodzone, a oto kilka z nich:

Przepis na miłość Pani Agaty:
  • Codzienne przytulanie, buziaków dawanie.
  • Częste rozśmieszanie.
  • Czasem droczenie i przekomarzanie.
  • Jeszcze więcej cierpliwości i ogrom miłości, a do tego oka przymykanie i przede wszystkim dbanie i szanowanie.
Przepis na miłość Pani Grażyny:

M - morze wyrozumiałości

I – ilość nieokreślonej cierpliwości

Ł – łyżka życzliwości

O – ogrom radości

Ś – śladowa ilość zazdrości

Ć – ćwierć szklanki czułości

Przepis na miłość Pani Moniki:

Składniki:

  • dwie osoby,
  • czas w dużej ilości,
  • szacunku co niemiara,
  • ogrom zrozumienia,
  • tona miłości,
  • odrobina pieprzu.

Wszystkie składniki dokładnie umyć, aby oczyścić je z negatywnych myśli i ran przeszłości. Dokładnie wymieszać i podgrzać, aby atmosfera stała się odpowiednio gorąca. Podlać butelką ciepłych słów i miłych gestów. Posypać buziakami do smaku. Spożywać każdego dnia, przy wspólnym stole, podczas rozmów o tym, jak minął dzień.

Przepis na miłość Pani Marty:

Z miłością jest trochę tak jak z ciastem. Przepisów jest tysiące, jedne bardziej podobne inne mniej, ale każdy z nas ma swój ulubiony. Czasami wystarczy dodać odrobinę innego składnika, żeby wyszło przepyszne ciasto. Na miłość też każdy ma swój własny, osobisty przepis, jedni dodają więcej czułości inni trochę pikanterii.

Najważniejsze to pielęgnować ją każdego dnia, słuchać co druga osoba ma do powiedzenia, wspierać się i trwać przy partnerze we wszystkim co robi, dodać w odpowiednich proporcjach czułość i zazdrość, niekiedy pójść na kompromis. Próbujmy których składników nasza miłość potrzebuje więcej, a których mniej, a na pewno urośnie nam z tego coś naprawdę pięknego.

Dziękujemy za wszystkie przepisy, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.