Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Rozstrzygnięcie konkursu "Znajdź leśnego giganta"

Grafika przedstawia grzyby oraz napis" Rozstrzygnięcie konkursu "Znajdź leśnego giganta"
Grafika GOK

Rozstrzygnięcie konkursu "Znajdź leśnego giganta"

Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach przeprowadził konkurs pod nazwą „Znajdź leśnego giganta”.

Swojego „ leśnego giganta” można było zgłosić do jednej z dwóch kategorii:
- średnica kapelusza (wyrażona w milimetrach),
- ciężar (wyrażony w gramach).
Aby wziąć udział w konkursie należało zamieścić pod postem konkursowym znajdującym się na FB GOK zdjęcie grzyba, udowodnić jego wagę lub wymiary średnicy oraz napisać komentarz. Osoby, którym nie udało się znaleźć „leśnego giganta” również mogły podzielić się swoim znaleziskiem, a Komisja Konkursowa mogła przydzielić nagrodę pocieszenia w kategorii „Mały ale wariat”.
Konkurs trwał od 7 września do 10 października 2021 roku.
Finalistami konkurs zostali: Joanna Stefaniak oraz Krzysztof Stefaniak, którzy w nagrodę otrzymali pięknie wydane atlasy grzybów.
Pani Joanna w kategorii średnica kapelusza, zgłosiła borowika szlachetnego o średnicy kapelusza 163 mm, który został znaleziony w lesie Kaczórki w gminie Krasnobród.
Pan Krzysztof w kategorii „Mały ale wariat”, zgłosił uchówkę oślą, a pod zdjęciem zostawił komentarz: „Jest to grzyb jadalny, choć rzadko spożywany, piękny jak kwiat. Został tam, gdzie był czyli w krasnobrodzkim lesie. Niech rośnie i zdobi las”.
Serdecznie gratulujemy!

Kobieta na zdjęciu trzyma atlasy grzybów.
Grzyb na zdjęciu, borowik szlachetny, średnica kapelusza 163 mm
Grzyb - uchówka ośla
Kobieta na zdjęciu trzyma torbę prezentową z logiem GOK.