Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA. BIBLIOTEKA STEFANKOWICE

Na zdjęciu widoczna jest grupa małych dzieci, w tle regały z książkami.
BP Stefankowice

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA. BIBLIOTEKA STEFANKOWICE

"Miś na smutki i radości, Miś gdy coś Cię bardzo złości. Dziś Dzień Pluszowego Misia więc go utul mocno dzisiaj!!!"

25 listopada swoje święto obchodził Miś - zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata i od wielu pokoleń. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Pluszowy ma już ponad sto lat. To przyjaciel dzieci z całego świata, bohater wielu książek, filmów, kreskówek i piosenek. Przekonały się o tym dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta”, które 25  listopada razem ze swoimi paniami odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Stefankowicach. Mali uczestnicy spotkania poznali historię pluszowego misia w obrazkach, na przygotowanych ilustracjach rozpoznawały swoich ulubionych misiowych bohaterów. Rozmawialiśmy również o książkach i bajkach, których głównym bohaterem jest właśnie Miś, a można je znaleźć w bibliotece na półce. Wspólnie dzieci wykonały portret Misia. Powstał najbardziej kolorowy miś na świecie „Miś Tęczowy”, rozwiązywały również zagadki "Misia Tadka". Ponieważ wszystkie zabawy związane były z Misiem, również poczęstunek musiał być tematycznie dopasowany – dzieci otrzymały ciasteczka w kształcie misia oraz maskotkę do tulenia w domu. No bo kto z nas nie kocha misi?

Na zdjęciu widoczna jest grupa dzieci, trzymająca w dłoniach pluszowe misie. W tle regał z książkami.
1
Na zdjęciu widoczne są dzieci wykonujące prace plastyczne.
2
Na zdjęciu widoczne są dzieci wykonujące prace plastyczne.
Na zdjęciu widoczne są dzieci słuchające jak pani czyta im książeczkę.
3
Na zdjęciu widoczne są dzieci słuchające jak pani czyta im książeczkę.
Na zdjęciu widoczne są dzieci pracujące wspólnie przy jednym rysunku misia.
4
Na zdjęciu widoczne są dzieci pracujące wspólnie przy jednym rysunku misia.