Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - XVII Przegląd Zespołów Śpiewaczych ,,Kolędy i Pastorałki

Grafika przedstawia choinkę, sniezynki oraz napis 17 przegląd zespołów śpiewaczych Kolędy i pastorałki
Grafika GOK

XVII Przegląd Zespołów Śpiewaczych ,,Kolędy i Pastorałki

29 stycznia 2023 r. pod patronatem Wójta Gminy Hrubieszów Tomasza Zająca w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach odbył się XVII Przegląd Zespołów Śpiewaczych ,,Kolędy i Pastorałki”.

Wzięło w nim udział: dwudziestu solistów - dziewięciu w kategorii wiekowej 5-10 lat oraz jedenastu w kategorii 11-17 lat, cztery kluby seniora i trzydzieści pięć zespołów. W sumie ponad 450 uczestników.
Komisja Konkursowa w składzie: Alicja Zawadzka, Magdalena Stopa oraz Paulina Banaszek, miała trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy. Pani Alicja Zawadzka jest kierownikiem zespołu ,,To i Owo na Ludowo” z Gródka. Zespół powstał w 2006 roku i odnosi sukcesy w licznych konkursach. W swoim repertuarze posiadają miedzy innymi piosenki rozrywkowe i biesiadne. Pani Magdalena Stopa jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, solistką w zespole ,,Razem za Jezusem”, dyrygentką w ,,Gospeople”, założycielką i członkinią zespołu ,,Boże Stopy” oraz projektu wokalno-instrumentalnego ,,Magdalena Stopa Capella”. Od 2003 roku wykłada Wokalistykę Jazzową na wydziale artystycznym Jazz i Muzyka Estradowa UMCS w Lublinie. Zwycięzczyni plebiscytu Kuriera Lubelskiego ,, Osobowości roku 2019” w Kategorii Kultura. Pani Paulina Banaszek jest autorką piosenek, wokalistką w zespole ,,Energy Girls”, który jest jedynym takim polskim bandem w skład, którego wchodzą same kobiety. Pierwszy utwór zespół wydał w 2018 roku, a na swoim koncie ma już 10 autorskich utworów.
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Komisja Konkursowa wyłoniała zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia jurorskie. Pojawiły się także nagrody specjalne od Pani Dyrektor Cukrowni Werbkowice Maryli Symczuk.

• W kategorii Soliści oraz podkategorii 5-10 lat przyznano:

I miejsce- Antonina Burcon
II miejsce- Rozalia Tabała
III miejsce- Sara Grodska
Nagroda Specjalna Dyrektor Maryli Symczuk- Katarzyna Szymko

• W podkategorii 11-17 lat:

I miejsce- Jan Szwal
II miejsce- Emilia Tabała
III miejsce- Martyna Hajduk
Wyróżnienie Jurorskie- Ewelina Walat

• W kategorii Kluby Seniora:

I miejsce- Klub Złotego Wieku - Hrubieszowski Domu Kultury

Wyróżnienie – Biedronki - Klubu Seniora ze Ślipcza

• W kategorii Zespoły:

I miejsce - Na Granicy – Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie
II miejsce ex aequo- Kapela Mirecka (Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu) oraz Wojsławianie (Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach)
III miejsce ex aequo- Zespół Wokalny Echo (Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu) oraz Czerwona Jarzębina z Rozięcina (Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu)

Nagrody Specjalne Dyrektor Maryli Symczuk - Młode Wilki 3 Gromada Zuchowa im. Marii Konopnickiej (Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach) oraz Niepokorni (Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach)

Wyróżnienia - Staszicowska Zorza (Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach), Na Jeden Raz (Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach), Polanie (Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach) oraz Arabeska (Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu)

Wyróżnienia Jurorskie: Serenada (Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie), Pogranicze (Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie), Załoga Kosmos (Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach), Nadbużanie (Gminny Ośrodek Kultury w Horodle), Górzanki (Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach), Kobylanki (Koło Gospodyń Wiejskich w Koble), Wrzos (Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie), Zuzanki (Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach) oraz Jagiellonki (Gminny Ośrodek Kultury w Horodle).

Organizatorem XVII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych ,,Kolędy i Pastorałki” był Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach przy współpracy ze Szkołą Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.
Dziękujemy wszystkim za udział w Przeglądzie, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
XVII Przegląd Zespołów Śpiewaczych ,,Kolędy i Pastorałki” był pierwszym wydarzeniem gminnym promującym 50-lecie Gminy Hrubieszów.

Osoby siedzą na sali
Osoba przemawia na scenie
Osoba śpiewa na scenie przed publicznością
Osoby wewnątrz budynku